Koza w salonie

Koza w salonie

Piec grzewczy wolnostojący, zwany popularnie kozą z przytupem wchodzi na salony i jest alternatywą dla klasycznego kominka. Jej zaletą jest to, że nie wymaga specjalnego fundamentu ani obudowy, jest łatwa w montażu i nie zajmuje dużo miejsca i jest doskonałym źródłem dodatkowego ciepła. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą mieć w domu ciepleć i stworzyć przyjemną, przytulną atmosferę.

Na rynku dostępna jest cała gama wzorów i kolorystyki, są piece żeliwne i nowoczesne ze stali, klasyczne i o nietypowych kształtach, z szybą płaską lub zaokrągloną, gładkie lub ze szprosami. Do wyboru do koloru. Największą zaletą kozy jest jego mało kłopotliwy sposób instalacji. Urządzenie jest gotowe do pracy od razu po podłączeniu do komina. Większość kóz ma też niewielkie rozmiary i ciężar, możemy je więc postawić w dowolnym miejscy bez obawy o nadmierne obciążenie stropu a także przenieść w inne, nowe miejsce. 

Decydując się na kozę należy pamiętać o tym, że koza ze względu na swoją konstrukcję błyskawicznie się nagrzewa, co jest jej  zaletą, ale jednocześnie szybciej się wychładza co wynika z jej gabarytów. Koza nie ogrzeje całego domu, a jedynie pomieszczenie w którym stoi, względnie pomieszczenie przyległe. Piecyk mocno się nagrzewa, zatem warto zadbać o bezpieczeństwo oraz przygotować podłoże na którym koza zostanie zamontowana.

Kupując kozę, nalezy zwrócić uwagę na jej sprawność energetyczną. Im wyższa, tym lepsza. Kolejne kryterium to moc grzewcza – im wyższa, tym większe pomieszczenie jesteśmy w stanie piecem ogrzać.Znaczenie ma również waga- lekkie piecyki to zwykle marne imitacje prawdziwych kóz, szybko tracą ciepło.

Jeśli piec ma pełnić rolę głównie ozdobną, dobrze jest zadbać o dobrą wizję ognia- większe szyby spowodują, że koza ciekawiej prezentuje się w salonie. Znaczenie ma również sposób montowania rury odprowadzania spalin. Zamontowana z tyłu pieca wygląda lepiej wizualnie, ale koza da mniej ciepła. Montaż rury „od góry" uniemożliwi jej ukrycie, ale spowoduje, że sporo ciepła będzie się rozchodzić po pomieszczeniu wraz ze spalinami w rurze.

Porównywarka ofert