Mieszkania na sprzedaż Rzeszów

Jak kupić mieszkanie na rynku pierwotnym w Rzeszowie?

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego niesie szereg korzyści. Klientów kusi przede wszystkim nowoczesna infrastruktura, możliwość samodzielnego zdecydowania o wykończeniu mieszkania oraz fakt, że nieruchomość nie wymaga remontów. Szukając mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie, trzeba jednak mieć świadomość pewnego ryzyka, zwłaszcza gdy kupujemy mieszkanie, które dopiero jest w trakcie budowy. 

Kupując mieszkanie każdy z nas marzy o tym, ​by było ono idealnie do nas dopasowane. Odwiedzając biuro nieruchomości w Rzeszowie należy dokładnie sprawdzać wszystkie aspekty przedstawianych nam ofert, ponieważ stajemy przed poważnym wyborem nieruchomości, która stanie się naszym domem na lata. Najlepsze możliwości pod względem dostosowania mieszkania do indywidualnych potrzeb daje kupno mieszkania z rynku pierwotnego. Nowo powstała nieruchomość umożliwi urządzenie jej według własnego uznania (jeśli wybierzemy mieszkanie w stanie deweloperskim). Takie rozwiązanie bywa atrakcyjniejsze niż remont mieszkania z rynku wtórnego.

Jeśli już zdecydujemy się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego, należy sprawdzić kilka bardzo istotnych kwestii:

 1. Zacznijmy od oszacowania swoich możliwości finansowych. Określenie zdolności kredytowej daje nam punkt odniesienia i pozwala określić na jaki rodzaj inwestycji nas stać. Niezależnie więc od tego, czy w polu naszych zainteresowań znajduje się przytulna kawalerka w Rzeszowie, czy duży dom typu bliźniak dla wielopokoleniowej rodziny, pierwsze kroki powinniśmy skierować do banku.
 2. Po zorientowaniu się jaka inwestycja jest w zasięgu naszych możliwości, można odwiedzić biuro nieruchomości, zrobić wstępne rozeznanie rynku zapoznając się z przedstawionymi ofertami oraz stworzyć listę najatrakcyjniejszych dla nas inwestycji.
 3. Po dokonaniu selekcji ofert i wyborze potencjalnego mieszkania warto zweryfikować, czy deweloper jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym gruntu. Najłatwiej sprawdzić to w księdze wieczystej. Dobrze jest też sprawdzić Krajowy Rejestr Sądowy, gdzie uzyskamy informację, czy deweloper nie jest postawiony w stan upadłości. Pomocne przy dokonaniu ostatecznej decyzji może być również „prześwietlenie” historii dewelopera w Internecie oraz sprawdzenie wykonanych już przez niego inwestycji.
 4. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na dane mieszkanie w Rzeszowie, zwróćmy uwagę na jego obecne i przyszłe otoczenie. Pomoże nam w tym prospekt informacyjny, zwierający szczegółowe informacje dotyczące planowanych w pobliżu inwestycji, takich jak np. budowa dróg. Zgodnie z obowiązującą ustawą deweloperską firma, która sprzedaje mieszkanie ma obowiązek rzetelnego przygotowania takiego prospektu. Warto też samodzielnie sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego w urzędzie gminy oraz zrobić wywiad na temat planowanych w najbliższej okolicy przedsięwzięć.
 5. Istotną kwestią, którą warto sprawdzić jest dojazd do centrum miasta Rzeszowa, do pracy i do wszystkich miejsc, do których często uczęszczamy. Istotne jest tak że, czy w pobliżu znajdują się wszystkie niezbędne do codziennego funkcjonowania placówki usługowe, takie jak sklepy, przychodnie, szkoły. 
 6. Kiedy już zdecydujemy się na kupno wybranego mieszkania warto ponegocjować cenę. Powodzenie negocjacji zależy od wielu czynników, głównie od aktualnej sytuacji na rynku, zainteresowania wybraną inwestycją oraz oczywiście elastyczności dewelopera.
 7. Po ustaleniu warunków finansowych przychodzi czas na podpisanie umowy. Zawierana jest ona w formie aktu notarialnego i powinna ona posiadać szczegółowe informacje dotyczące m.in. ceny i lokalizacji nieruchomości, terminu i warunków odbioru lokalu itp. Umowa koniecznie powinna też zawierać zapis o karach umownych za jej niedotrzymanie przez jedną ze stron.

Niewątpliwie największą zaletą kupna mieszkania z rynku pierwotnego jest to, że nikt tam przed nami nie mieszkał. Nowe mieszkania kuszą też wysokim standardem. Do kupna mieszkania trzeba jednak podejść rozważnie. Jeśli zdecydujemy się na zakup przez biuro nieruchomości szansa, że zostaniemy oszukani przez nieuczciwe firmy deweloperskie maleje. Pośrednik przedstawi nam najatrakcyjniejsze dla nas mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie i wyjaśni jak załatwić wszelkie niezbędne formalności.

Mieszkania na sprzedaż Rzeszów

 • Apartament dwupoziomowy centrum Rzeszów
  Powierzchnia: 157.24 m2
  Cena: 1399000 zł
 • Apartament dwupoziomowy centrum Rzeszów
  Powierzchnia: 118.30 m2
  Cena: 1124000 zł
Porównywarka ofert