Zielone dachy w Kaliszu

Zielone dachy w Kaliszu

Mieszkańcy Kalisza, którzy zdecydują się zazielenić dach lub elewację zamieszkiwanego przez siebie budynku, będą mogli liczyć na zwolnienie z obowiązku odprowadzenia podatku od nieruchomości. Tamtejsi radni przegłosowali już projekt uchwały zaproponowanej przez prezydenta miasta.

Nietypową zachętę do działania na rzecz poprawy powietrza i zazieleniania otoczenia prezydent Kalisza zaoferował mieszkańcom miasta. Jak czytamy na portalu kalisz24.info.pl, już od 1 stycznia 2022 r. zwolnienie z obowiązku odprowadzenia podatku od nieruchomości w kolejnym roku uzyskają ci mieszkańcy, którzy zdecydowali się posadzić na dachu swojego domu rośliny wieloletnie, zapewniając im wielosezonową wegetację, a także ci, których budynki porośnięte są pnączami, których korzenie znajdują się w ziemi, na choć jednej ścianie. Zwolnienie z podatku należeć się będzie także tym, którzy utworzyli instalację z ogrodem wertykalnym na ścianie budynku.

Zielone ściany i dachy to dobry sposób na poprawę jakości powietrza w mieście i podniesienie komfortu życia. Pokryte zielenią elewacje stają się naturalnymi filtrami zanieczyszczeń. Regulują temperaturę wewnątrz budynków – chronią przed upałem i wiatrem, pochłaniają nadmiar wilgoci, wyciszają hałas. Podnoszą też estetykę naszego miasta, są po prostu jego ozdobą – podkreślił w rozmowie z portalem Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Pełna treść artykułu dostępna na krn.pl

Porównywarka ofert