Wieżowiec na osiedlu Kotuli

Wieżowiec na osiedlu Kotuli

15-piętrowy wieżowiec w rejonie ul. Plenerowej i ul. Witosa na działce objętej planem zagospodarowania? To możliwe, bo Rada Miasta Rzeszowa otworzyła inwestorowi furtkę do wcielenia w życie nowego prawa – lex deweloper. 

Rada Miasta Rzeszowa zgodziła się na zmianę studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego na blisko 6-hektarowej działce w rejonie ulic Witosa i Plenerowej na os. Franciszka Kotuli. Zmiana odnosi się do planu uchwalonego w 2015 roku. Plan zakłada, że na tych terenach może powstawać niska zabudowa – do 15 metrów i o charakterze usługowo-publicznym. 

Takie wytyczne planu z 2015 roku pasują do otoczenia. Na ulicach Plenerowej, Widokowej i Panoramicznej, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie, są 3-4-piętrowe bloki i dwupiętrowe szeregówki. We wtorek rada zmieniła jednak studium do planu z 2015 roku, dopuszczając tym samym na działce między ulicami Plenerową i Witosa wysoką zabudowę wielorodzinną. Taka zmiana nie podoba się mieszkańcom osiedla Kotuli, którzy obawiają się, że na działce powstanie 15m budynek.

Pełna treść arykułu dostępna na: rzeszow-news.pl

Porównywarka ofert