Rzeszów znów najlepszy

Rzeszów znów najlepszy

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w kategorii "zadbana okolica"!

Ponad 140 000 respondentów z całej Polski oceniło w badaniu „gdzie nam się żyje wygodnie” 10 najważniejszych aspektów życia w swojej miejscowości. Badanie zostało zrealizowane na przełomie września i października 2016 roku metodą wywiadów internetowych.

W rankingu 10 największych miast zwyciężyła stolica, wśród mniejszych miejscowości najlepiej wypadł wschód Polski.

Wyniki badania podzielono na kategorie, w zależności od wielkości miasta: metropolie (powyżej 300 tysięcy) wśród których wygrała Warszawa; duże miasta(od 50 do 300 tysięcy) gdzie wygrał Rzeszów; małe miasta (poniżej 50 tysięcy) - zwyciężył Imielin oraz wsie, tu najwięcej punktów otrzymały Pawłowice z woj. śląskiego.

Na pierwszym miejscu znalazła się stolica, warszawiacy są najbardziej zadowoleni z pracy swoich służb spośród mieszkańców wszystkich polskich metropolii. Dziesięć największych miast Polski: w rankingu #siężyje, zadbana okolica to: Warszawa, Kraków, Lublin, Katowice, Gdańsk, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław, Łódź.

Pierwszą lokatę wśród dużych miast w kategorii “zadbana okolica” zajął Rzeszów, z wynikiem o 0,67 punktów lepszym od Warszawy. Drugie miejsce przypadło Ełkowi a trzecie ex aequo Żorom i Tychom. Rzeszów po raz trzeci dostał najwyższą notę w rankingu #siężyje. Doceniono go za najlepsze działanie służb komunalnych oraz uznano za najbezpieczniejsze i najczystsze miasto w całej Polsce. Rzeszowianie chwalą swoje miasto za sprawnie działające wodociągi, dostarczające czystą wodę wysokiej jakości, którą można pić z kranu bez wcześniejszej obróbki termicznej.

Pełna treść dostępna na: Otodom.pl

Porównywarka ofert