Rzeszów- dobre miejsce do zamieszkania

Rzeszów- dobre miejsce do zamieszkania

Rzeszów jest miastem ocenianym bardzo wysoko w rankingach miejsc, w których bezpiecznie się mieszka. Dzięki stałemu rozwojowi przyciąga wielu inwestorów. Atrakcyjność miasta zwiększają prognozy zakładające, że obok Warszawy jest to jedyna miejska aglomeracja w której populacja w najbliższych latach nie zmniejszy się.

Jeszcze w 2002 roku Rzeszów był najmniejszym miastem wojewódzkim w Polsce, obecnie jego powierzchnia zwiększyła się o ponad 100 %. Na niskim poziomie jest bezrobocie w mieście (ok.7%), a pensje rosną najszybciej w kraju. Sprzyjają temu inkubatory i preinkubatory przedsiębiorczości, pomagające w założeniu własnej firmy oraz Biuro Obsługi Inwestora, które zachęca przedsiębiorców do realizacji inwestycji przemysłowych i tworzenia centrów usługowych dla przemysłu. 

Dzięki rozwojowi Rzeszowa prężnie rozwija się też rynek mieszkaniowy W przeciwieństwie do innych dużych miast w Rzeszowie wciąż jeszcze można znaleźć działki pod zabudowę w bardzo dobrych lokalizacjach. Bardzo atrakcyjne dla deweloperów są tereny wokół rzeki Wisłok. Dane NBP pokazują, że przez ostatnie dziesięć lat cena za metr kwadratowy wzrosła o 70%.  Oznacza to, że za 1 metr kwadratowy trzeba zapłacić od 4 500 do 5 500 tysiąca złotych.

Do najbardziej poszukiwanych należą mieszkania w Dzielnicy Nowe Miasto (ulica Rejtana i Powstańców Warszawy) oraz w Śródmieściu Południe (ulicy Hetmańskiej i Szopena). Na ilość inwestycji powstających w centrum miasta wpływa również lokalizacja systematycznie rozwijającego się ośrodka akademickiego, zakup mieszkania w tych lokalizacjach związany jest często z planami jego wynajmu.

Dynamiczny rozwój miasta powoduje, że Rzeszów znacząco wpływa na wizerunek Polski i niweluje granicę pomiędzy tzw. „Polską A i B", udowadniając, że można sobie dobrze radzić niezależnie od położenia.


Pełna treśc artykułu dostępna na: rynekpierwotny.pl

Porównywarka ofert