Osiedle Pułaskiego najbezpieczniejsze w Rzeszowie

Osiedle Pułaskiego najbezpieczniejsze w Rzeszowie

Rzeszowianie najwyżej ocenili poziom bezpieczeństwa w swoim mieście w badaniu przeprowadzonym przez Otodom.

Liderem Rankingu Dzielnic Rzeszowa w kategorii “bezpieczeństwo” jest Osiedle Pułaskiego. Jego mieszkańcy ocenili poziom bezpieczeństwa na 6,14. Niższe noty padły kolejno na: Nowym Mieście (6,10), Paderewskiego (6,09), Drabiniance (6,09) i Kotuli (6,06). O tym jak wysoko rzeszowianie oceniają bezpieczeństwo świadczy fakt, że nawet ostatnie w rankingu osiedle Wilkowyja może poszczycić się wysoką oceną - 5,30.

Najbezpieczniejsze dzielnice Rzeszowa

Dzielnica

Ocena

Pułaskiego

6.14

Nowe Miasto

6.10

Paderewskiego

6.09

Drabinianka

6.09

Kotuli

6.06

Tysiąclecia

5.91

Zalesie

5.86

Kmity

5.77

Mieszka I

5.73

Śródmieście – Południe

5.73

Piastów

5.72

Krakowska – Południe

5.59

Staroniwa

5.53

Baranówka

5.48

Gen. Andersa

5.43

Pobitno

5.38

Gen. Grota-Roweckiego

5.36

Śródmieście – Północ

5.33

Wilkowyja

5.30

źródło: Ranking Dzielnic Otodom

 

- Nawet mieszkańcy dzielnic, które osiągnęły nieco słabszy wynik w Rankingu potwierdzają, iż czują się bardzo bezpiecznie w miejscu zamieszkania. Policyjne statystyki potwierdzają, że z roku na rok liczba przestępstw zmniejsza się, a wykrywalność wzrasta, co w rezultacie przekłada się na pozytywny odzew społeczeństwa - twierdzi nadkomisarz pani Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Wg nadkomisarz pani MartyTabasz-Rygiel, wysoki wynik Rzeszowa jest dowodem na to, że współpraca i zaangażowanie wszystkich służb i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa w mieście przynosi efekty. Na wysoką ocenę wpłynąć musiały niewątpliwie: duża liczba policyjnych patroli, rozwój monitoringu miejskiego, infrastruktury a także wsparcie finansowe miasta, dzięki któremu zakupiono nowy sprzęt dla policjantów.

- Staramy się również docierać do mieszkańców, by poznać ich oczekiwania i problemy, z jakimi na co dzień się borykają. Wykorzystujemy do tego debaty, konsultacje społeczne, czy spotkania z mieszkańcami, a także nowe narzędzia. Należy do nich Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie każdy za pośrednictwem Internetu może powiadomić nas o zagrożeniach lub niebezpiecznych miejscach. Żaden sygnał nie jest bagatelizowany - podkreśla pani Marta Tabasza-Rygiel.

Rzeszów jest liderem w rankingu najbezpieczniejszych miast w Polsce.

Pełna treść artykułu dostępna na otodom.pl

Porównywarka ofert