Nieruchomości z rynku wtórnego

Nieruchomości z rynku wtórnego

Mieszkania  z rynku wtórnego cieszą się niesłabnącą popularnością. Mieszkania takie mają wiele zalet, jedną z nich jest atrakcyjna lokalizacja. Są one bowiem usytuowane w ścisłym centrum miasta lub miejscu otoczonym rozwiniętą siatką usług. Bliskość komunikacji miejskiej to niewątpliwie kolejny atut, podobnie jak pełna infrastruktura, czyli: sklepy, kościoły, przychodnie, szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale itp. Często zaletą mieszkań z rynku wtórnego jest także ich atrakcyjna cena. Należy zwrócić uwagę, że coraz częściej mieszkania używane są remontowane i wykańczane, a więc nowy właściciel nie dość, że może od razu się wprowadzić, to dodatkowo nie ponosi kosztów remontu i urządzenia mieszkania. Te aspekty warto wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru i porównywania cen lokali mieszkalnych.
Decydując się na zakup używanego lokalu mieszkalnego należy dołożyć wszelkich starań, aby pozyskać na temat mieszkania możliwie najbardziej obszerne informacje: zweryfikować kwestie formalne, stan techniczny lokalu, stan techniczny części wspólnych, infrastrukturę osiedla. 
Główną zaletą rynku wtórnego jest przede wszystkim możliwość sfinalizowania transakcji w krótkim czasie i szansa na szybkie zamieszkanie pod nowym adresem. Rynek wtórny daje ponadto perspektywy na znaczne negocjacje cen i znalezienie lokalu, który nie będzie wymagał wykończenia, ani nawet wyposażenia

Pełna treść artykułu dostępna na otodom.pl

 

Porównywarka ofert