Najdroższe mieszkanie w Polsce

Najdroższe mieszkanie w Polsce

17 mln zł- tyle kosztowało najdroższe mieszkanie w Polsce.

Dwa połączone apartamenty o łącznej powierzchni 470 m kw zakupiono w kamienicy w Warszawie. Również drugie najdroższe mieszkanie sprzedano w  tej samej lokalizacji za kwotę ok. 11mln złotych.

Jak podaje serwis urban.one,jest to jedna z najwyższych cen pojedynczego mieszkania w całej historii III RP i odpowiada cenie wystawionego właśnie na sprzedaż XVI-wiecznego zamku nad Loarą usytuowanego na 9-hektarowej działce. Jeden m kw. kosztował ponad 36 tys. zł, co odpowiada kwocie, za którą można kupić kawalerkę w Chełmnie.

Mieszkańcy kamienicy zachwycają się wystrojem apartamentów a ponadto mają do dyspozycji strefę spa z sauną i jacuzzi, salę fitness, usługami konsjerża a także widoki na centrum Warszawy. Wg serwisu jednym z najdroższych adresów 2019 r. jest również kamienica „Apartamenty Flory 3” w centrum Warszawy. W tym roku za 232-metrowe mieszkanie zapłacono 5,75 mln zł, czyli 24,7 tys. zł za jeden m kw. Z kolei za apartament o powierzchni 267 m kw. w stylowej kamienicy przy Wiejskiej 11 w Warszawie nowy właściciel zapłacił 5,5 mln zł.

Pełna treść artykułu dostępna na forsal.pl

Porównywarka ofert