Mieszkanie plus w Rzeszowie

Mieszkanie plus w Rzeszowie

Rzeszów jest czwartym miastem na Podkarpaciu, które postanowiło zaraz po Stalowej Woli, Dębicy i Nowej Dębie przyłączyć się do rządowego programu „Mieszkanie plus”.

Rzeszowski ratusz zaproponował dwie lokalizacje na os. Załęże: działkę przy ul. Tarnawskiej oraz ul. Potockiego i podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego list intencyjny, zakładając,  że przy ulicy Tarnowskiej powstanie ok. 160 mieszkań na wynajem.

Bank Gospodarstwa Krajowego odrzucił działki ze względu na bliskie sąsiedztwo oczyszczalni ścieków. Nie pomogły tłumaczenia, że oczyszczalnia będzie zmodernizowana tak, by nie była uciążliwa dla mieszkańców.

BGK deklaruje, że jeżeli ratusz znajdzie odpowiednią lokalizację dołoży się do inwestycji oraz wrócić do wcześniejszych lokalizacji, by wybudować  tam mieszkania socjalne.

W programie „Mieszkanie plus” szansę na swoje mieszkanie będą mieć rodziny, których nie stać obecnie na jego zakup. Starać mogą się wszyscy, ale preferowane będą rodziny wielodzietne i rodziny o niskich dochodach.

Średni czynsz, bez dodatkowych opłat, w mieszkaniu na wynajem ma wynieść od 10 do 20 zł za m kw. Natomiast przy opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania czynsz będzie wynosić ok. 12-24 zł za m kw.

Jak twierdzą władze Rzeszowa miastu opłaca się wejść w program „Mieszkanie plus”, ponieważ nowe tereny miejskie będą zagospodarowane, na budowę mieszkań będą dodatkowe pieniądze, a zyskają na nich przede wszystkim ci, którzy nie spełniają kryteriów, by otrzymać mieszkania komunalne.

Pełna treść artykułu dostępna na rzeszow-news.pl

 

 

 

Porównywarka ofert