Mieszkanie dla studenta

Mieszkanie dla studenta

Rzeszów to jeden z atrakcyjniejszych ośrodków akademickich. Sprzyja to rozwojowi rynku nieruchomości pod wynajem dla licznej grupy młodych osób przyjeżdżających do Rzeszowa na studia. Zaletą wynajmu dla studentów jest wysoka pewność najmu nieruchomości. Ryzykiem jest duża rotacja najemców oraz wynajem terminowy, związany z długością roku akademickiego. Znaczny odsetek uczących się to przyjezdni, którzy poszukują mieszkań w Rzeszowie na czas nauki.

 

Istotnymi czynnikami, które wpłyną na studencką decyzję o wynajmie mieszkania w Rzeszowie będą cena i lokalizacja. Najlepsza cena, to z pewnością ta najniższa, a lokalizacja, to taka, która związana jest z bliskością kampusów uniwersyteckich lub komunikacji miejskiej. Popularnością cieszą się również dzielnice, gwarantujące bliskość infrastruktury miejskiej, czyli kin, teatru, klubów studenckich, pubów lub terenów rekreacyjnych.

 

Standard i wyposażenie mieszkania, a nawet jego metraż schodzą często na drugi plan. Najważniejsze, aby mieszkanie miało dostęp do łącza internetowego i było umeblowane.

Wyższe ceny wynajmu w Rzeszowie będą dotyczyły lokalizacji bliskich uczelni, zatem im dalej od miasteczek akademickich, tym taniej.

Praktykowany jest wynajem jednego mieszkania przez kilka osób. Większa ilość osób na metr kwadratowy oznacza niższe koszty wynajmu. Dla osób uczących się liczy się cena końcowa, czyli ostateczny koszt jaki poniesie jedna osoba.

 

Najlepszy okres na wynajem w przypadku studentów zaczyna się w miesiącach wakacyjnych, wtedy to świeżo upieczeni studenci zaczynają poszukiwania mieszkań. W czerwcu też dochodzi do największej ilości rezygnacji z kwater. Jeśli nie chcemy stracić najemców, to warto na okres wakacyjny pomyśleć o obniżeniu ceny za wynajem albo wziąć pod uwagę brak zarobku w tym okresie. Studenci to grupa najemców przywiązująca się do wygody i lokalizacji, więc jeśli obie strony akceptują warunki umowy to można liczyć, że nasze mieszkanie na kilka lat znalazło lokatora.

 

Porównywarka ofert