Mieszkanie dla singla

Mieszkanie dla singla

Najważniejsze  aspekty, jakie  powinien rozważyć singiel, gdy wybiera mieszkanie to metraż, lokalizacja  i dostępny budżet

Od nowego roku minimalny metraż powinien wynosić 25 m². Single często decydują się na niewielkie kawalerki typu studio z aneksem kuchennym. Jest to wielkość wystarczająca dla osoby, która większość czasu spędza poza domem, a stołuje się na mieście. Jeśli jednak,  pracuje w domu lub potrzebuje przestrzeni do gotowania, powinna rozważyć dwupokojowe lokum.

W wypadku rozwiązania jednopokojowego dobrym rozwiązaniem jest podział mieszkania na strefę dzienną i nocną. którą można stworzyć, oddzielając regałem lub szafą tę część pokoju, w której znajduje się łóżko od części, w której przyjmuje się gości. Ten zabieg pozwoli zamienić studio w dwupokojowe mieszkanie. 

Jeśli bardziej od metrażu cenimy atrakcyjną lokalizację, aby mieć blisko do pracy, do restauracji, klubów, kawiarni czy terenów rekreacyjnych, wtedy najlepiej wybrać centrum miasta lub jego bliskie sąsiedztwo. Dodatkowa zaleta to fakt, że taki lokal z pewnością szybko znajdzie nabywcę, a przeznaczając go na wynajem, nie trzeba będzie martwić się o przyszłych lokatorów.

Jeśli jednak fundusze nie pozwalają na zakup mieszkania w centrum miasta należy rozważyć zakup  lokalu znajdującego się na obrzeżach. Można też wspomóc się kredytem hipotecznym. Niestety single są traktowani jako bardziej ryzykowni kredytobiorcy, ponieważ w przypadku utraty pracy, mogą całkowicie zaprzestać terminowego regulowania należności. Osoba mająca stałą pracę i zarabiająca w granicach 3500 zł netto miesięcznie bez problemu powinna dostać kredyt hipoteczny na około 200-220 tys. zł. W przypadku niższych dochodów może być wymagany wyższy wkład własny.

 

Pełna treść artykułu dostępna na otodom.pl

Porównywarka ofert