Inwestycje w Rzeszowie

Inwestycje w Rzeszowie

Rzeszów planuje w 2018 rok wydać na inwestycje rekordowe 473 mln zł z ponad 1,5-miliardowego budżetu. Realizowanych będzie kilkadziesiąt inwestycji drogowych -13 spośród 17 inwestycji na drogach wojewódzkich ma zostać zakończonych i oddanych do użytku.

 

Wartość inwestycji wynosi około 316 mln zł. Po ich zakończeniu w regionie przybędzie około 23 km nowych odcinków dróg wojewódzkich, a przebudowanych zostanie około 39 km istniejących.

 

Wśród kluczowych zadań transportowych jest połączenie ulic Lubelskiej i Warszawskiej warte 16 mln zł, budowa nowego dworca komunikacji lokalnej pod wiaduktem Śląskim, które ma kosztować niecałe 20 mln zł. Natomiast 28 mln zł miasto wyda na poszerzenie ulicy Podkarpackiej do granicy z Boguchwałą.

 

W ramach programu Interreg Polska-Słowacja wiosną 2018 r. urząd marszałkowski kupi 6 nowoczesnych pociągów za 107 mln zł. 95 mln zł zarezerwowano na zakup 50 autobusów komunikacji miejskiej.

 

Modernizacja otwartych basenów ROSiR przy ul. Pułaskiego ma zakończyć się w marcu, a  z basenów mieszkańcy skorzystają w czerwcu. Miasto planuje remont ul. Kościuszki, która zostanie wyłożona granitowymi płytami na wzór ul. 3 Maja.

 

Podrożeje woda i odbiór ścieków. Cena metra sześć. wody dla gospodarstw domowych rośnie o 13 groszy do 4,64 zł. Za odbiór takiej samej ilości ścieków zapłacimy 4,03 zł, czyli o 17 groszy więcej. Woda dla przemysłu podrożeje o 12 groszy do 4,67 zł.

Pełna treść artykułu dostępna na nowiny24.pl

 

Porównywarka ofert